Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Asiunia   Dlaczego nie warto szczepić się na grypę ani covid


Komunikat - zamknięcie społeczności z dniem 20 sierpnia 2021

2

Dlaczego nie warto szczepić się na grypę ani covid

 1. Szczepienie na grypę nie ma sensu ponieważ szczepionka powstaje na bazie szczepu zeszłorocznego, którego już nie ma. Są 4 główne szczepy grypy A, B, C, D i każdy z nich ma wiele podszczepów, które często mutują, co sezon powstaje inny podszczep. Co roku produkowane są nowe szczepionki, ale w oparciu o szczep, którego już nie ma. W każdym kolejnym roku są nowe szczepy z nowymi białkami na swojej powierzchni, tego na który jest szczepionka już nie ma.

 2. Wirus grypy to tylko jedna z wielu chorób sezonu jesienno-zimowego, oprócz niej jest ok. 200 wirusów przeziębienia, zapalenia płuc i innych, co mi po szczepieniu na jedną chorobę jak zostanie wiele innych, co zza różnica na co zachoruję, objawy są te same. Lepiej ubierać się odpowiedni do pogody, opalać latem, jeść dużo surowych owoców i warzyw, kiszonek, nabiału, utrzymywać odpowiednio wysoką temperaturę w domu (dla ludzi optimum do 25 st.), wysypiać się (spać 8 godzin), dbać o ruch na świeżym powietrzu (bieganie, spacery, praca na działce, odśnieżanie zimą). Zaraz ktoś napisze o powikłaniach, każda choroba może dać powikłania, każda infekcja dróg oddechowych może zejść na płuca.

 3. Szczepienie to poważna ingerencja, może dawać powikłania neurologiczne, rzadkie, ale poważniejsze od samej grypy.

 4. Nawet szczepionki na niezmienne genetycznie choroby nie dają 100% odporności, która zależy bardziej od kondycji organizmu niż od szczepienia.

 5. Szczepionka może dawać grypę. Ta która wykorzystuje same antygeny (białka z powierzchni komórki) nie, ale jest szczepionka wykorzystująca szczep, który może namnażać się w nosie. Jest różnica między przypadkowym kontaktem z chorą osobą, a dobrowolne wstrzyknięcie patogenu, który tę chorobę może wywołać. Co z tego, że nie namnaża się w oskrzelach, jak namnaża się w nosie. Kaszel każdy może powstrzymać dzięki nerwom rdzeniowym, więc problemem jest tylko dla ludzi z przeciętym rdzeniem kręgowym nad ośrodkiem piersiowym, małych dzieci, które nie panują nad odruchami, ludzi tak bardzo upośledzonych, że nie panują nad odruchami i ludzi z demencją, którzy już nie panują nad odruchami, cała reszta doskonale kontroluje odruch kaszlu, tak jak może wstrzymać oddech pod wodą i grać na instrumentach dętych. Kataru nikt samodzielnie nie powstrzyma, trzeba użyć lekarstw, inaczej wlot dróg oddechowych jest zablokowany. Powietrze nie ma jak przejść dalej, człowiek się dusi, do ośrodka oddechowego dociera sygnał, że ma za mało tlenu, ośrodek każe mięśniom oddechowych pracować, ale wlot jest zatkany, podwzgórze każe sercu ciężej pracować, by dostarczyć tlen, który nie dociera, serce pracujące szybciej, tez ma niedobór tlenu, a jak każdy mięsień potrzebuje go więcej podczas zwiększonego wysiłku. Katar przeciąża serce, powoduje wzrost ciśnienia, trochę pomaga ruch, ale nie da się cały czas. Więc co z tego jak kaszelku nie będzie, skoro najcięższy i najbardziej męczący objaw zostanie? Głupotą jest samemu sobie go fundować.

 6. Bo to kosztuje, a za 45 zł lepiej kupić karnet na siłownie i zadbać o kondycję serca, układu krwionośnego, elastyczność naczyń krwionośnych i wyrównanie ciśnienia Karnet do solarium, to witamina D, niektóre lampy w solariach ją wytwarzają. Sadzonki drzewek i krzewów owocowych, sadzimy je jesienią, one dostarczą owoców, których witaminy i biogeny chronią nie tylko przed wszelkimi zakaźnymi chorobami, a antyoksydanty i barwniki nawet przed nowotworami. Można kupować na bieżąco świeże warzywa i owoce do jedzenia, swoje lepsze, ale jak ktoś nie może, bo np. nie ma ziemi, musi jeść ze sklepu.

 7. Szczepienie to poważna ingerencja. Naprawdę, biorąc leki i na nadciśnienie i na niskie cieśnienie można się opalać i przy lekach przeciwwbólowych można się opalać, przy braniu leków na cukrzycę można, przy braniu antykoncepcji hormonalnej można, a po zaszczepieniu, przez 3 tygodnie nie można (to jest przeciwskazanie), czyli to poważniejsza ingerencja niż wiele leków.

Dlaczego nie warto szczepić się na covid?

 1. Bo za krótki czas między wymyśleniem szczepionki, a okresem badań nad nią. Nie da się w tak krótkim czasie określić skutków długoterminowych szczepienia np. nowotworów poszczepiennych (u zwierząt są częste) i wielu NOPów.

 1. Bo nie jest znany składu szczepionki

 2. Bo sam covid śmierdzi. Objawy podane na oficjalnej stronie są niczym skutki uboczne leków, jak ktoś jest dodatni i boli go głowa na zmianę pogody piszą, że ból głowy, jak po pobycie na siłowni bolą go mięśnie, powiedzą, że bolą mięśnie, jak zje coś nieświeżego i ma biegunkę piszą, że biegunka, jak ma uczulenie na nowy krem powiedzą, że wysypka itd. Nie ma za to najważniejszego objawu-kataru. Przecież każda choroba układu oddechowego ma katar, większy lub mniejszy, ale zawsze, nawet zapalenie płuc zaczyna się katarem. A tu paluszek, główka, a kataru nie ma. Ciekawostka gorączkę krwotoczna od choroby popromienną można rozróżnić po katarze (choroba zakaźna nim się zaczyna, po napromieniowanie inne objawy narastają stopniowo), a tu akurat kataru nie ma. Po za tym sami lekarze nie są zgodni co do korony. Jedni mówią, że nie do rozróżnienia z grypą, jak grypa zaczyna się nagłą gorączką i wodnistym męczącym katarem, kaszel dochodzi potem. Nie wiem czy korona zaczyna się nagle czy stopniowo, w każdym razie od razu jest kaszel z pominięciem kataru w większości przypadków

 3. Bo koronawirusy jak inne wirusy przeziębienia mutują co sezon i szczepionka może okazać się nieaktualna.

 4. Bo bez sensu jest szczepić się na jedną chorobę podczas gdy 200 innych chorób tego typu nam zagraża

 5. Bo 80% przypadków jest bezobjawowe

Ten wpis czytano 197 razy.
Dziękuję za piękne wiatraczki, cudnego wieczorku :)
Asiunia - Sobota, 03 Październik 2020 20:18
wiatrak-ruchomy-obrazek-0023 +++
Bogdan Golus - Sobota, 03 Październik 2020 08:40