Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Asiunia   Międzynarodowy Fundusz na Rzecz Dobrostanu Zwierząt
2

Międzynarodowy Fundusz na Rzecz Dobrostanu Zwierząt

Międzynarodowy Fundusz na Rzecz Dobrostanu Zwierząt (International Fund for Animal Welfare) to organizacja, która zajmuje się pomocą zwierzętom zagrożonym m. in. klęskami żywiołowymi jak trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów, powodzie czy naturalne i spowodowane przez ludzi pożary lasu czy wojnami. Fundacja została założona w 1969 r i zajmuje się ratowaniem i monitoringiem zwierzą zagrożonych róznymi zdarzeniami losowymi.
IFAW pomaga także zwierzętom, które cierpią w wyniku wypadków takich jak wycieki ropy, awarie elektrowni atomowych, zanieczyszczenia środowiska, wycinanie lasów. Fundacja odkupuje zwierzęta wykorzystywane do walk np. psy, koguty itd. IFAW finansuje grupy ratownicze zajmujące się ratowaniem z zagrożonych terenów zwierząt, głównie domowych, które nie poradzą sobie bez ludzi jak psy i koty.
Ratownicy opłacani przez IFAW odnajdują w zniszczonych np. przez trzęsienia ziemi, tornada czy inne zjawiska naturalne ruinach domowe zwierzęta, zapewniają im opiekę weterynaryjną i odnajdują ich wlaścicieli albo znajdują im nowe domy. Pracownicy fundacji zatrudniaja lekarzy weterynarii, którzy uczą ratowników jak nie zrobić ratowanym zwierzetom szkody (tak jak ludzie, zwierzęta podczas takich katastrof są narażone na krwotoki czy urazy kręgosłupa) i jak udzielic im pierwszej pomocy na miejscu. Fundacja opłaca też sprzęt ratowniczy, materiały opatrunkowe i karmę dla ocalonych zwierząt.
Ratownicy biorą też udział w ewakuacji zwierząt domowych i gospodarczych razem z właścicielami z miejsc zagrożonych klęskami żywiołowymi czy katastrofami przemysłowymi.
Pracownicy IFAW ratują i oczyszczają z ropy ptaki i ssaki morskie podczas wycieków http://www.ifaw.org/united-states/about-ifaw
Inną forma organizacji ratujących zwierzęta są Grupy Ratowników Zwierząt (Animal Rescue Groups), które zajmują się dokarmianiem bezpańskich zwierząt, leczeniem ich i znajdowaniem im domów. Do tych grup należą wolontariusze.
My w Polsce też mamy takie fundacje jak Fundacja Czarna Owca Pana Kota z Krakowa czy Koty z Kociej z Jaworzna. Fundacja Czarna Owca Pana Kota zajmuje się wszystkimi zwierzętami, natomiast Koty z Kociej zajmuje się bezdomnymi kotami, dokarmianiem, sterylizacją lub kastracją, leczeniem i znajdowaniem nowych domów dla kotów.
IWAF jest fundacją międzynarodową, polskie fundacje działają niezależnie od niej z prywatnej inicjatywy założycieli.
Ten wpis czytano 1090 razy.
Dziękuję za pięknego kotka:) Pozdrawiam serdecznie:)
Asiunia - Sobota, 10 Wrzesień 2016 16:57
kot-i-kicia-ruchomy-obrazek-0213 +++
Bogdan Golus - Sobota, 10 Wrzesień 2016 09:26
Odsłon: 797079
Asiunia
Mam licencjat z biologii i mgr z ochrony środowiska specjalność biologia środowiska na UJ, chciałabym podzielić się wiedzą, którą przekazali mi moi wykładowcy.
<< Luty 2020 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829     
zobacz wszystkie wpisy »