Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Asiunia   Najlepszy przyjaciel
2

Najlepszy przyjaciel

Czytałam starsze wpisy i na nowo przypomniałam sobie blog Babci5, znalazłam tam dyskusję o tym czy pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. żeby odpowiedzieć na to pytanie trzeba przedstawić cechy prawdziwego przyjaciela: Przyjaciel nigdy nie zawiedzie, przyjaciel nigdy nie wyśmieje, przyjaciel akceptuje nas takimi jakimi jesteśmy, przyjaciel nie próbuje nas zmieniać, przyjaciel cieszy się z naszych sukcesów, przyjaciel nie zazdrości, nie zdradzi, zawsze pomoże. Otóż pies te wszystkie cechy wykazuje.
Przyjaciel nigdy nie zawiedzie, pies nie zawodzi, czeka na pana, nie okazuje zdenerwowania nawet gdy pan sie spóźnia lub nie ma siły sie pobawić ani wyjść na spacer, pies czeka cierpliwie, cieszy się z samej obecności człowieka.
Przyjaciel nie wyśmieje, psu nie przeszkadza nasz styl ubierania sie, zdanie, wygląd, poglądy, drobne defekty, lapsusy ani nic innego.
Przyjaciel akceptuje nas takimi jakimi jesteśmy i nie próbuje nas zmieniać-jak wyżej, pies nas kocha takimi jakimi jesteśmy z naszymi wadami i zaletami, kocha nas bez względu na stan zdrowia, wygląd, status majątkowy, metraż mieszkania, zainteresowania, poglądy społeczne, polityczne, ulubione formy spędzania czasu i inne. pies oczekuje naszej uwagi i miłości, bez tego trudno o przyjaźń.
Przyjaciel cieszy się z naszych sukcesów, smuci z naszych porażek, pies jest szczęśliwy kiedy my jesteśmy szczęśliwy, smutny gdy my sie smucimy. Gdy się cieszymi pies skacze z radości, jakby tańczył obok, gdy się smucimy siada smutny, trąca łebkiem, przytula się, przytulenie to skuteczna forma pocieszenia.
Przyjaciel nie zazdrości, pies jest zazdrosny o innego psa, kota, chomika, ale nie o człowieka, zazdrośc o inne zwierzę jest znakiem, że psu na nas zależy, gdyby tak nie byłbo nie obchodziłoby go to z kim człowiek się bawi.
Przyjaciel nie zdradzi, pies zawsze jest wierny, pies zostaje z człowiekiem nawet gdy człowiek traci wszystko, pies nie zostanie w luksusowym domu z obcymi ludźmi, ale ucieknie by z człowiekiem dzielić jego niedolę i biedę, czyż nie tak postępuje prawdziwy przyjaciel? Gdzie czlowiek idzie tam i jego pies. Po tsunami w Japonii pies został tam gdzie zginęli jego właściciele czy raczej rodzina, tak w rodzinie żałoba jest najsilniejsza.
Przyjaciel zawsze pomoże w miarę swoich możliwości, pies ogrzej swym ciałem gdy cżłowiekowi zimno, suka Roselle wyprowadziła niewidomego pana z 78 piętra Zachodniej Wieży i zaprowadziła go poza zasięg pyłu, była skuteczna i zdecydowana, tam gdzie ludzie w panice skakali z okien-to jest przyjaciel co życie ratuje! Nawet zwykły kundelek potrafi w ekstremalnej sytuacji zachować się jak bohater, pies potrafił przez cała noc ogrzewać 3-letnią dziewczynkę, ratując ją przed zamarznięciem, mógł wrócić do domu sam, schronić się w budzie lub budynkach, ale został by ocalić dziecku życie.
Przyjaciel pocieszy, pies pociesza jak może przytula się, trąca nosem, patrzy ze zrozumieniem, rozwesela, poprawia humor swoim zachowaniem.
Pies jest od nas zależny, obecne rasy nie pradziłby sobie w naturze, maja niewiele wspólnego ze swymi przodkami, dlatego by żyć potrzebują naszej pomocy, same nie przetrwają na wolności, dlatego musmi zapewnić im godny byt, jedzenie, ciepły kąt, picie, opieke medyczną-chorują tak jak my i tak jak my bez leków mogą umrzeć, wygodne miejsce do spania.
Także koty wyczuwają nasze emocje, bawią się z nami, tulą sie i łaszą i bez nas trudniej im przetrwać, potrzebują tego co psy, jedzenia, wody, wygodnego, ciepłego miejsca do spania, opieki zdrowotnej. Przede wszystkim każde zwierze potrzebuje naszej miłość i uwagi, za co odwdzięczy się tym samym.
Ten wpis czytano 778 razy.
Dziękuję za pięknego gifa:) Pozdrawiam serdecznie:)
Asiunia - Sobota, 17 Styczeń 2015 10:35
ImageHostedbyFotoZrzut.pl
iluka - Piątek, 16 Styczeń 2015 22:34
Odsłon: 763788
Asiunia
Mam licencjat z biologii i mgr z ochrony środowiska specjalność biologia środowiska na UJ, chciałabym podzielić się wiedzą, którą przekazali mi moi wykładowcy.
<< Grudzień 2019 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
       
zobacz wszystkie wpisy »