Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Asiunia   Najpopularniejsze gatunki doniczkowych dracen
2

Najpopularniejsze gatunki doniczkowych dracen

Dracena smocza Dracaena draco wysoki, ciemnoszary pień rozgaęłziony na wiele rozgałęzionych gałęzi, które kończą się pióropuszem szablowatych, białozielonych liści tworzących parasol, kwiaty sa zielonobiałe, owoce mięsiste i pomarańczowe.
Dracena wonna Draceana fragrans ma gruby pień i lśniące, lancetowate liście są zielone z żółtozielonym pasem pośrodku liście, kwiaty wonne, mają 6-krotny,dzwonkowaty okwiat, 6 pręcików i 1 slupek, sa małe,zielonobiałe, zebrane w wiechę, owoce to orkągłe, żółte, jednonasienne jagody.
Dracena obrzeżona Dracaena marginata, która jest odporna, ma rozgałęzioną łodygę i sztywne, lancetowate, zaostrzone liście skierowane w górę.
Dracena odwrócona Dracaena reflexa drzewiasta dracena, która ma  łukowato wygięte, długie, lancetowate liście, zielone z pięknymi, kremowymi brzegami.
Dracena Sandera Dracaena sanderiana ma pokrój wzniesiony, liście są wąskie, lekko poskręcane, lancetowate, ostro zakończone, często są paskowane, mają zielono-kremowy lub zielono-żółty kolor.
Dracena Hookera Dracaena aletriformis rozgałęziona łodyga z pióropuszem lancetowatych, jasnoobrzeżonych liści, purpurowe kwiaty zebrane są w grona.
Przyczyny żółknięcia liści dracen. Mogą to być choroby albo atak owadów-szkodników? Mogą potrzebować nawożenia albo wymiany ziemi. Szkodzi im zbyt suche powietrze i bezpośrednie nasłonecznienie, trzeba nawilżyć powietrze np. poprzez położenie mokrego ręcznika na grzejniku, który parując nawilży powietrze. Można zrobić nawóz z czarnej herbaty, po zaparzeniu rozrywając torebkę i wysypując zawartość do doniczki, można też rozkruszyć papierosy do ziemi albo podlać wodą z surowego mięsa, wtedy rośliny dostaną substancje organiczne z liści herbaty, tytoniu albo krwi. Jeśli gnije pęd draceny to znaczy, że dracena jest nadmiernie podlewana. Latem podlewa się co 2-3 tygodnie zimą rzadziej. Być może trzeba przesadzic je do ziemi z drenażem na dnie i rzadziej podlewać. Draceny nie lubią stać w pobliżu kaloryferów, trzeba je przestawić w inne miejsce.I nawilżać powietrze. Tu są rady: https://poradnikogrodniczy.pl/choroby-draceny-liscie-zolkna-opadaja-suche-konce-lisci.php
Ten wpis czytano 898 razy.
Dziękuję za pięknego gifa. Uwielbiam roślinki doniczkowe. Pozdrawiam serdecznie:)
Asiunia - Sobota, 09 Grudzień 2017 19:39
Popularne rośliny pokojowe .
Bogdan Golus - Sobota, 09 Grudzień 2017 14:01
Odsłon: 864133
Asiunia
Mam licencjat z biologii i mgr z ochrony środowiska specjalność biologia środowiska na UJ, chciałabym podzielić się wiedzą, którą przekazali mi moi wykładowcy.
<< Lipiec 2020 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
zobacz wszystkie wpisy »