Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Asiunia   Komentarze

Komentarze

Przepraszam, komentarz przypadkowo usunęłam. Czeremchę, morwę i inne drzewa owocowe najlepiej uprawiać z nasion lub gotowych sadzonek, ewentualnie można je szczepić na innym drzewku z tej samej rodziny np. czeremchę na innym różowatym drzewku lub krzewie, wycina się gałązkę na kształt klinu, robi się odpowiednią dziurkę w miejscu odcięcia gałęzi na drzewku, na którym szczepimy, wkłada się gałązkę drzewka owocowego w otwór i przymocowuje jakimś materiałem jak opatrunek, pozdrawiam serdecznie :)

Dziękuję za piękne kwiatusie, cudnego tygodnia :)

wiosna-ruchomy-obrazek-0005 +++

Puściła korzonki i listki? U mnie wkłada się gałązkę do wody, ona puszcza korzonki i potem dajemy ją do ziemi, tak się posadziło wierzbę pnącą, pozdrawiam serdecznie :)

~Gość Zeelus

Kiedyś jako dziecko kupiłam doniczkę i właśnie wzięłam gałązkę wierzby aby mamie powiesić cukierki na niej jako rózga

~Gość Zeelus

Kiedyś jako dziecko kupiłam doniczkę i właśnie wzięłam gałązkę wierzby aby mamie powiesić cukierki na niej jako rózga

Bardzo dziękuję, pięknego wieczorku:)

Mądrusi artykuluś Asiuniuniu :)

Na pewno jeśli będę w okolicy zajrzę, bo lubię takie pół wilgotne siedliska z wierzbami, kiedyś koło mnie takie były, ale osuszyli pod pola uprawne, pięknego wieczorku :)

~Gość

W mojej okolicy niespełna 5-6 km od mojego domu są największe w okolicy skupiska wierzby i olszy porastające bagniska i torfowiska, siedlisko łosi i wielu gatunków ptaków. Ponadto doczytałem się że występują tu rośliny objęte ochroną takie jak kukułka Fuchsa, Storczyk krwisty i storczyk szerokolistny. Mam zamiar w tym roku spędzić w tych szuwarach dużo czasu na robieniu zdjęć i tworzeniu swego rodzaju katalogu fauny i flory. Obszar ten należy do parku krajobrazowego Doliny Pilicy i Drzewiczki o czym nikt nie wie a jak wie to nic sobie z tego nie robi. Każdego roku w miesiącach zimowych chłopi wycinają wiekowe drzewa, które lądują w piecu. Ponadto to obszar Natura 2000 i nie ma tu praktycznie żadnych upraw rolnych bo to tereny zalewowe, to nie przeszkadza z kolei myśliwym stawiać ambony i wiadomo co dalej. Kaplica :( Ale dosyć tych negatywów. Rzeka Pilica z niezliczoną ilością wysp i cudownych szuwarów jest piękna. Gdy będziesz w okolicy zapraszam :) Dobrego dnia :)

Odsłon: 940993
Asiunia
Mam licencjat z biologii i mgr z ochrony środowiska specjalność biologia środowiska na UJ.
<< Marzec 2021 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
zobacz wszystkie wpisy »